Valiuta:

Prekių katalogas

S-Tronic

 • S-Tronic

  Apie S-Tronic

  "S-tronic" - tai Vokietijos automobilių gamintojo "Audi" sukurta dvigubos sankabos pavarų dėžė (DCT). Ji sujungia mechaninės ir automatinės pavarų dėžės privalumus, kad pavarų perjungimas būtų sklandus ir efektyvus.

  S-tronic pavarų dėžės veikimo principas - dvi atskiros sankabos ir du nepriklausomi įvesties velenai. Viena sankaba yra atsakinga už nelyginio skaičiaus pavaras (1, 3, 5 ir t. t.), o kita - už lyginio skaičiaus pavaras (2, 4, 6 ir t. t.). Tokia konstrukcija leidžia iš anksto pasirinkti kitą pavarą ir beveik akimirksniu perjungti pavaras, nenutraukiant galios tiekimo.

  Kai automobilis važiuoja, "S-tronic" pavarų dėžė numato kitos pavaros perjungimą, atsižvelgdama į įvairius veiksnius, tokius kaip akceleratoriaus padėtis, automobilio greitis ir vairuotojo nurodymai. Ji paruošia kitą pavarą iš anksto įjungdama atitinkamą sankabą. Vairuotojui pradėjus keisti pavarą, šiuo metu įjungta sankaba išsijungia, o iš anksto įjungta sankaba įsijungia į pasirinktos pavaros įėjimo veleną. Šis procesas įvyksta per kelias milisekundes, todėl pavarų perjungimas vyksta sklandžiai ir greitai. 

  S-tronic pavarų dėžėje pavaras gali perjungti automatiškai transmisijos valdymo blokas (TCU) arba rankiniu būdu, naudojant pavarų perjungimo mentes arba pavarų svirtį. Automatiniu režimu TCU nuolat stebi važiavimo sąlygas ir, remdamasis įvairių jutiklių duomenimis, parenka tinkamą pavarą. Rankiniu režimu vairuotojas visiškai kontroliuoja pavarų pasirinkimą, o TCU atitinkamai perjungia pavaras.

  S-tronic pavarų dėžė turi keletą privalumų, įskaitant greitesnį pavarų perjungimą, efektyvesnį degalų naudojimą ir geresnę vairavimo dinamiką. Ji užtikrina automatinės pavarų dėžės patogumą, tačiau išlaiko tiesioginį mechaninės pavarų dėžės įjungimą ir efektyvumą. Todėl ji tinka ir kasdieniam vairavimui, ir sportiniam važiavimui.
   

 • Informacija